REKLAMA
REKLAMA

Na městský úřad, k praktickému lékaři nebo třeba na hřbitov. A to za jednotný poplatek 20 korun za jednu jízdu. Vyškov spouští cenově a časově dostupnou přepravu seniorů a lidí se zhoršenou pohyblivostí. Služba Senior taxi odstartuje v pondělí 3. září.

 

REKLAMA

Uživatelé se mohou nechat odvézt po území města Vyškova a jeho místních částí z místa svého trvalého bydliště k praktickým a odborným lékařům, do nemocnice a polikliniky, do rehabilitačních zařízení, na pobočky České pošty, na Masarykovo náměstí a na úřady. Rovněž mohou využít přepravu na hřbitovy i na autobusové a vlakové nádraží. „Služba je určená lidem s trvalým pobytem na území města a jeho místních částí, kteří dovršili věk pětašedesáti let. Využít ji mohou také držitelé průkazů ZTP a ZTP/P bez rozlišení věku. Ovšem také oni si musejí vyřídit průkaz Senior taxi, který vystaví náš odbor sociálních věcí a zdravotnictví. Registrace a vydání průkazu pro využívání služby bude zdarma a záležitost kolegyně na počkání vyřídí na místě,“ shrnul starosta Vyškova Karel Goldemund.

Pokud zájemce o službu bude vědět, že například na rehabilitaci stráví hodinu, předem si objedná i cestu zpět. „Zřídíme telefonní číslo, které bude přesměrováno na provozovatele. Dispečer bude telefonické objednávky zadávat do objednávkového systému,“ přiblížil starosta Vyškova.

Senior taxi bude k dispozici každý všední den od 6.30 do 14.30 hodin. Jízdu za poplatek 20 korun si budou lidé telefonicky objednávat. Telefonní číslo radnice včas zveřejní. Provozovatel služby nebude požadovat žádnou jinou platbu.

Přepravovaná osoba může mít s sebou jednočlenný doprovod, který platbu za převoz nehradí. Součástí služby bude přeprava menších zavazadel, popřípadě skládacího invalidního vozíku, chodítka nebo francouzských holí. „O podobné službě jsme dlouho uvažovali. S ohledem na stárnutí populace si uvědomujeme, že je nutné posilovat nejen sociální služby, ale také vytvářet nabídku návazných či doprovodných služeb souvisejících se sociální oblastí. Jednou z takových možností je právě zřízení služby Senior taxi. Pevně věřím, že bude využívaná a že si mezi staršími ročníky získá velkou oblibu. S požadavky ze strany Vyškovanů jsme se setkávali nejen v rámci komunitního plánování sociálních služeb, ale i v rámci výkonu sociální práce,“ připomněl místostarosta města Karel Jurka.

 

 

REKLAMA