REKLAMA
REKLAMA

Pohodlnější přístup k muzeu Vyškovanům i návštěvníkům města zajistí revitalizace prostoru mezi zámkem a zámeckou zahradou. Práce za víc než 6 milionů korun startují. Dojde tak k omezení přístupnosti cest: od středy 27. června stavební firma úplně uzavře průchod z prostoru do zámecké zahrady, vjezd pro veřejnost od křižovatky ulic Hřbitovní a Cukrovarská k Muzeu Vyškovska i průchod pro chodce a cyklisty od náměstí Čsl. armády.

 

Práce budou trvat do konce srpna. Návštěvníci muzea se nemusejí obávat, zůstává přístupné. Dostanou se do něj z náměstí Čsl. armády. V souvislosti s omezením bude zároveň otevřená brána u zámecké lodžie jako náhradní řešení průchodu pro veřejnost. „Navazujeme na zrekonstruované nádvoří muzea a udržovanou zámeckou zahradu, území tak propojíme, aby to celé dávalo smysl. Jde o poměrně významný pěší tah, takže si investici určitě zaslouží. Plochu rovněž víc přizpůsobíme k odpočinku a relaxaci,“ prohlásil vyškovský starosta Karel Goldemund.

REKLAMA

V prostoru vedení radnice myslí také na úpravu a rozšíření stávajícího veřejného osvětlení. Logicky se nabízí i umístění nového mobiliáře. Prostor tak poskytne nové lavičky nebo odpadkové koše. Součástí městské investice je také úprava a výsadba zeleně. S tou se počítá na září letošního roku.

REKLAMA