REKLAMA
REKLAMA

Rok designu v Moravské galerii v Brně vrcholí výstavou OCH! Olgoj Chorchoj: Logika emoce. Retrospektiva proslulého dua autorů Michal Froněk a Jan Němeček přivítala první návštěvníky 9. prosince a potrvá do 16. dubna 2017. Expozici doprovází publikace Olgoj Chorchoj: Logika emoce, jejíž vznik podpořila Nadace ČEZ částkou 250 000 korun.

Michal Froněk a Jan Němeček vytvořili autorské duo v roce 1990. Studio se se za uplynulé čtvrt století zásadním způsobem podílelo na proměně designérské scény v Česku. Spolupracuje s tradičními českými průmyslovými podniky a stojí na pozadí úspěšného restartu firem TON, Bomma, Moser, Kavalier Glass, Prim nebo Mikov.

REKLAMA

Výstava OCH! Olgoj Chorchoj: Logika Emoce a doprovodná publikace jsou první velkou rekapitulací díla designérské dvojice. Monografie studia Olgoj Chorchoj vyšla v české a anglické mutaci v celkovém nákladu 1500 kusů. „Dílo Olgoj Chorchoj je dobře známé i v zahraničí a tato publikace tak pomůže propagovat české umění a kulturu v zemích mimo ČR,“ uvedla tisková mluvčí Moravské galerie v Brně Michaela Paučo. Díky příspěvku Nadace ČEZ mohla Moravská galerie v Brně oslovit zahraniční autory, kteří přispěli svým pohledem zvenčí na práci studia Olgoj Chorchoj.

cez olgoj chorchoj 1

cez olgoj chorchoj 2

cez olgoj chorchoj 3

Foto: ČEZ

Nadace ČEZ podpořila vydání publikace Olgoj Chorchoj: Logika Emoce prostřednictvím grantového řízení Podpora regionů, které je zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných projektů. „Olgoj Chorchoj jsou špičkovou ukázkou toho, čím se může Česko na poli designu pochlubit v zahraničí,“ řekla Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.

 

REKLAMA