Navštivte některý z našich zpravodajských portálů!

REKLAMA
Mapa ČR Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Jihomoravský kraj Vysočina Pardubický kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Jihočeský kraj Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj

Částka ve druhé výzvě kotlíkových dotací je vyčerpaná, i tak je stále možné dotaci získat

Čtyřicet milionů korun, které měl Jihomoravský kraj připravených na druhou výzvu tzv. kotlíkových dotací, již žadatelé vyčerpali. Registrovat elektronicky se mohli od úterních (1.11. 2016) 10 hodin dopoledne, během prvních třiceti minut už úředníci zaregistrovali 300 žádostí, kolem poledne už to bylo 600 žádostí.

Na dotaci, jejíž výše může být 70 až 80 % z maximální částky 150 tisíc korun však dosáhne asi 400 zájemců, proto teď kraj eviduje žádosti už jen do zásobníku. Je totiž ještě možné, že žadatelé od smlouvy odstoupí jak v první, tak případně v druhé výzvě. V první výzvě rozdělil Jihomoravský kraj mezi 720 žadatelů 82,3 milionů korun. Úředníci také provedou kontroly u 5 % nových kotlů. Jihomoravský kraj se také přihlásí v příštím roce o další peníze, které následně rozdělí mezi obyvatele.

Zdroj: Jihomoravský kraj

 

 

VAŠE NÁMĚTY

Vaše náměty zasílejte na

zpravy@informujemeovsem.cz

+420 777 777 078

REKLAMA