REKLAMA

Nákladná plánovaná rekonstrukce mostu v ulici Brněnská na frekventované výpadovce směr Brno a Kyjov vedoucího přes silnici I/55 Břeclav-Uherské Hradiště začne v pondělí 2. července. Trvat má rok a rozdělena bude na dvě etapy. Řidiči musí ve špičkách počítat se zdržením. Zadavatelem a investorem akce je Jihomoravský kraj.
 
 
 
Letos bude uzavřena polovina mostu ve směru do centra Hodonína. Provoz přes most bude veden obousměrně ve zbývajících dvou jízdních pruzích. O víkendu 21. a 22. července bude však most kvůli demolici zcela uzavřen, objízdné trasy povedou městem.
 
V letošním roce se uskuteční I. etapa rekonstrukce, a to od 2. 7. do 3. 12. 2018. Uzavřena bude polovina mostu ve směru do centra Hodonína. Provoz přes most bude veden obousměrně ve zbývajících dvou jízdních pruzích. Uzavřeno však bude levé odbočení na nájezdovou rampu na silnici I/55 pro směr Břeclav a také levé odbočení ze sjízdné rampy ze silnice I/55 ve směru od Břeclavi na silnici II/380. Vyznačená objízdná trasa v tomto případě bude vedena přes silnici I/55, ulicemi Velkomoravská, Bří Čapků a Brněnská.

 V době demolice mostu o víkendu 21.–22. 7. bude pak platit úplná uzavírka mostu, mimo autobusů. V době úplné uzavírky povede objížďka přes Velkomoravskou anebo Měšťanskou, a Černý most a přes nájezdy z I/55. Vozidla nad 3,5 tuny musí přes Rohatec.

Ve špičkách musí řidiči počítat se zdržením. Oprava letitého mostu, u nějž odborníci zjistili rezivění výztuže nosníků, je jednou z největších letošních investic Jihomoravského kraje (66 milionů Kč). Druhá etapa a rekonstrukce v opačném směru je v plánu v příštím roce.

REKLAMA
REKLAMA