REKLAMA

prague_lions_a_univerzityAmerický fotbal na světové úrovni zažila minulý týden Praha. Do Čech na pozvání od týmu Prague Lions  přiletěly dva univerzitní týmy z Ameriky – Trojans z Taylor University v Indianě a Roses  z Rose-Hulman Institue of Technology také v Indianě, aby si na společných trénincích předaly své zkušenosti. PŘINÁŠÍME VÁM EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR S HEADCHOACHEM PRAGUE LIONS MARTINEM KOCIÁNEM NEJEN O NÁVŠTĚVĚ UNIVERZITNÍCH TÝMŮ, ALE I O AMERICKÉM FOTBALU V ČECHÁCH A V NEPOSLEDNÍ ŘADĚ TRENÉR KOCIÁN PROZRADIL ZAJÍMAVOSTI O TÝMU PRAGUE LIONS, KTERÝ MÁ JAKO PRVNÍ TÝM AMERICKÉHO FOTBALU U NÁS UŽ DVACETILETOU HISTORII!

Zhruba stovka hráčů amerického fotbalu proti sobě nastoupila na společném tréninku, který si na rozdíl od jiných tréninků Prague Lions vzali pod taktovku trenéři univerzitních týmů a ukázali českým hráčům, proč je americký fotbal ve Spojených státech sportem číslo jedna. Nadšení ze sportovního vyžití bylo nakažlivé a hráči pražských lvů stejně jako univerzitních týmů si společné poměřování sil skvěle užívali. Nyní už jsou ale Roses i hráči z Taylor University zpátky za oceánem.Kdo chce zažít pravou atmosféru amerického fotbalu naživo, má možnost sledovat výkony sportovců Prague Lions přímo na hřišti při pravidelných trénincích nebo zápasech regulérní sezóny seniorského i juniorského týmu.

Více info na www.lions.cz nebo www.caaf.cz

prague_lions_a_univerzity_01
Svůj tým amerického fotbalu má i Pelhřimov. Sportovní klub Pigeons Pelhřimov momentálně hledá hráče do svého rozrůstajícího se týmu, který má za cíl zúčastnit se v roce 2012 soutěží pořádaných asociací nebo organizovaných nadšenci a příznivci amerického fotbalu. Ať už jste fanouškem tohoto sportu nebo ne, rozhodně se vyplatí zajít si ho vyzkoušet „na vlastní kůži“.

Sledovat novinky náboru i samotného týmu Pigeons Pelhřimov můžete na týmovém webu www.pigeons.wbs.cz


 

 
REKLAMA