Vánoční den jógy pomohl organizaci Running With Those That Can´t

V rámci projektu Yoga&Special Places proběhla o víkendu poslední letošní edice nejen pro milovníky jógy. Tentokrát v Kaiserštejnském paláci na Malé straně v Praze. Pod názvem Xmas Yoga Day si organizátoři dali za cíl podpořit organizaci Running With Those That Can´t a na její činnost vybrali krásných 35 750 Kč.

Číst dál...

Polní cesta mezi Koloději a Újezdem nad Lesy dostala novou podobu, vznikla zde nová cyklostezka

Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s. (TSK, a.s.) otevřela nový úsek cyklostezky, který spojuje Koloděje s Újezdem nad Lesy. Nová stezka pro chodce a cyklisty byla vybudována v prostoru stávající polní cesty, navazuje tak na ulici Václava Chocholy v Kolodějích a končí na komunikaci Oplanská v Újezdě nad Lesy. Celková délka nové cyklostezky je 765 m, široká je 3 m s prostorovou rezervou 1,5 m pro pohyb jezdců na zvířatech. Zhotovitelem stavby byla společnost Skanska a.s.

Číst dál...

Do Azylového domu Sv. Terezie putovalo 400 kilogramů oděvů z Vánoční sbírky NADACE AGEL

Stovky lidí bez domova či v krizové životní situaci zahřeje nové oblečení z Vánoční sbírky NADACE AGEL. Sbírku textilu a bot pořádá nadace již třetím rokem v zařízeních skupiny AGEL a následně vybrané předměty předává potřebným. Oděvy a boty, které letos sesbírali administrativní pracovníci skupiny AGEL v Praze, putovaly tentokrát do Azylového domu Sv. Terezie v Karlíně, odkud budou v případě potřeby distribuovány i do dalších zařízení Arcidiecézní charity Praha.

Číst dál...

Galerie Harfa v sobotu 15. 12. hostí Mistrovství České republiky ve šplhu na laně

Víte, ve kterém sportu získalo Československo vůbec první zlatou medaili na Olympijských hrách? Šplh na laně je disciplína, kterou většina z nás v hodinách tělocviku asi příliš nemilovala a málo se mluví o tom, že Češi v tomto sportu vždy vynikali a stále vynikají. A to dokonce tak, že Bedřich Šupčík vybojoval na Olympiádě v Paříži v roce 1924 první československé zlato právě v této disciplíně. V současnosti jsou světovými rekordmany v této disciplíně opět Češi. Na Mistrovství České republiky ve šplhu na laně se můžete přijít podívat v sobotu 15. 12. v Galerii Harfa.

Číst dál...

REKLAMA