REKLAMA

bezkariSlavnostní vyhlášení výsledků ankety o nejlepšího lyžaře sezony, Krále bílé stopy, proběhne v pátek v Praze na Žofíně. Téměř s jistotou se dá říci, že loňské vítězství neobhájí sjezdařka Šárka Záhrobská.

Loňské i předloňské královně se v této sezoně příliš nedařilo, ve Světovém poháru obsadila nejlépe páté místo, na mistrovství světa v Garmisch-Partenkirchenu skončila dvanáctá. Komu ale předá královskou korunu, to vůbec není jasné. Poslední sezona nebyla na úspěchy českých lyžařů tak bohatá jako ty předchozí a jednoznačný favorit chybí.

Mezi kandidáty však rozhodně patří běžec na lyžích Lukáš Bauer, třetí muž přestižního seriálu Tour de Ski a čtvrtý ve Světovém poháru, a sjezdař Ondřej Bank, první Čech, který dokázal bodovat ve Světovém poháru ve všech pěti alpských disciplínách, možná i juniorská mistryně světa ve snowboardkrosu Eva Samková, která razantně vstoupila i do světové špičky mezi dospělými, a Šárka Pančochová, která z mistrovství světa snowboardistů přivezla stříbro v disciplíně slopestyle.

Titul Král bílé stopy se uděluje od roku 1973, jeho prvním držitelem byl skokan Rudolf Höhnl. Způsob hlasování v anketě se v průběhu let několikrát změnil. Pro letošek se pořadatelé ze Svazu lyžařů ČR rozhodli rozdělit anketu na dvě části. Nejlepší v jednotlivých odvětvích, juniora a trenéra roku a pak absolutního vítěze, Krále bílé stopy, volí odborná porota sestavená ze svazových funkcionářů, resortních expertů, legendárních lyžařů a lyžařských novinářů. Fanoušci mohli hlasovat o nejsympatičtější lyžařskou osobnost roku.

Slavnostní večer, který na Žofíně začne ve 20.30, moderují Iva Pazderková a Miloš Knor.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA