REKLAMA

eden_slaviaV pražské Synot Tip Areně v Edenu se v sobotu 18. června uskuteční fotbalový turnaj Legendy 2011, na němž nastoupí týmy Sparty, Slavie, Dukly, výběr Evropy EFPA a mužstvo České republiky CFPA. O posledních přípravách informovali v úterý pořadatelé z agentury Euro Events v Praze na tiskové konferenci.

Jedná se vesměs o veteránská mužstva největších hvězd a nejde o klasický turnaj, nýbrž o tři samostatná exhibiční střetnutí, která by měla potěšit srdce fotbalových fanoušků.

Program zápasů akce Legendy 2011 v sobotu 18. června:
  • 13.00 h Dukla Praha - Bohemians
  • 14.20 h Sparta - Slavia
  • 16.00 h ČR CFPA - Výběr Evropy EFPA
Zlatým hřebem by mělo být střetnutí českého výběru CFPA, v němž nastoupí hráči z mužstva stříbrných medailistů z mistrovství Evropy 1996 s hosty, členy české Asociace bývalých fotbalových hráčů, proti evropskému výběru Asociace bývalých profesionálních fotbalistů EFPA.

"Je to pokus uspořádat v Praze akci, na které by se sešel největší počet českých i zahraničních hvězd v historii. Tolik jich tu ještě nikdy nebylo. Bude to také důstojná tečka za oslavami 80. narozenin pana Josefa Masopusta, držitele evropského Zlatého míče z roku 1962. Bude mít čestný výkop," prohlásil šéf projektu a pořádající agentury Euro Events Pavel Červený.

Dukla postaví výběr osobností v čele s Ladislavem Vízkem, Janem Fialou, Miroslavem Gajdůškem. Bohemians by se měli sejít v sestavě ze sezony 1982/83, v níž zelenobílí získali svůj první a dosud jediný mistrovský titul. Výběry Sparty a Slavie ještě ladí své sestavy podle toho, které z hvězd obléknou dres ČR CFPA. Stříbrný tým z EURO´96 povede jako kapitán Pavel Nedvěd, mezi hosty by se měli objevit Jan Koller, Horst Siegl, Vratislav Lokvenc, Ivo Ulich, Martin Vaniak a další.

Výběr evropských veteránů, jehož koučem bude slavný velšský střelec John Toshack, již potvrdil start španělských hvězd Gaizky Mendiety, Andoniho Goikoetxei, Miguela Angela Nadala, Rumuna George Hagiho, Bulharů Christo Stoičkova a Krasimira Balakova, ale čeká se také na souhlas takových hráčů, jakými jsou Francouz Lilian Thuram, Angličan Gary Neville a jeho krajan a věčný bouřlivák Paul Gascoigne. Měl by se objevit také exslávista Sladjan Ašanin. Chorvatský obránce patřil před svým odchodem do Borussie Mönchengladbach Chorvatska k nejlepším a nejpopulárnějším hráčům české I. ligy. Osloveni byli mj. také Velšan Ian Rush, Němci Matthias Sammer a Bruno Labbadia, Rakušan Anton Polster.

Vstupenky jsou již v prodeji v distribuci Synot Tip Areny.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA