OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Registrace trvalého pobytu je důležitá

Trvalý pobyt je velké téma pro obce a města. Pod pojmem trvalé bydliště rozumíme místo, kde jedinec má své domácí zázemí, kam se vrací po práci, studiu či cestování. Z hlediska obecní správy má registrace obyvatel na svém trvalém bydlišti značný význam, zejména z finančního hlediska.

Číst dál...

Komplexní pozemkové úpravy se blíží do finále

Komplexní pozemkové úpravy jsou procesem, při kterém dochází ke scelování, dělení a vytváření nového pozemkového uspořádání. Pozemkové úpravy, které jsou ruku v ruce se zjištěním skutečného stavu pozemků v terénu a digitalizací území se blíží ke svému konci.

Číst dál...

Letošní zima plná výkyvů

Z pohledu údržby je letošní zima sice průměrná a však plná náhlých výkyvů počasí. Na konci minulého roku čelili pracovníci městyse především velkým nárazovým přívalům sněhu. Udržet všechny komunikace sjízdné nebylo jednoduché ani na počátku letošního roku, kdy s lednovou oblevou přišla také ledovka a mrznoucí mlhy.

Číst dál...

Betlém dostane i tento rok novou postavu

Cerekvický betlém zdobí prostor za kostelem sv. Maří Magdalény od roku 2017. Historie vytvoření betléma však začíná ještě o rok dříve, kdy u příležitosti zahájení adventu odehrál Roztoč kolektiv na stejném místě krátkou divadelní hru.

Číst dál...

Pečovatelská služba pomáhá zlepšit kvalitu života

Polná se o své obyvatele stará. Dům s pečovatelskou službou byl otevřen v roce 2003. Má 3 podlaží a je v něm 30 malometrážních bytů s balkonem. Pečovatelská služba nabízí péči a podporu pro seniory, osoby se zdravotním postižením nebo pro ty, kteří se zotavují po nemoci či úraze. Díky terénní službě mohou tito lidé zůstat v pohodlí a bezpečí svých domovů, aniž by museli být přesunuti do zdravotnického zařízení.

Číst dál...

Vánoční program v Dolní Cerekvi byl nabitý

Kulturní program byl o letošních Vánocích nabitý. Prosinec odstartoval prodejní výstavou Klubu seniorů vánoční inspirací. O první adventní neděli byl slavnostně rozsvícen vánoční strom. Na akci, která se již stala tradicí bylo možné zakoupit výrobky základní a mateřské školy.

Číst dál...

REKLAMA