Jak chutná jedovatá ryba Fugu

ryba fugu_ikonaTakifugu rubripes neboli čtverzubec patří k japonským kulinářským delikatesám. Snad každý, kdo navštívil Japonsko uvažuje, zda podstoupí riziko spojené s ochutnáním této jedovaté ryby obsahující množství neurotoxinu zvaného tetrodotoxin. Jediná chyba při přípravě čtverzubce fugu může pro milovníky této jedovaté ryby znamenat smrt.

Číst dál...

Jak nejlépe pečovat o baterie v zimě

zima telefonKaždoroční mrazy či sněhové vánice nesvědčí žádným digitálním přístrojům. Notebooky, fotoaparáty i mobilní telefony jsou vystavovány extrémně nízkým teplotám, náhlým změnám teplot či nebezpečí pádu a jejich baterie tím trpí. Poradíme vám, čeho se v zimním období vyvarovat a jak baterie nejlépe chránit před poškozením.

Číst dál...

V Pelhřimově mají kuriózní zimní čepice

nejmensi pletena_cepice_ikonaVzhledem k tomu, že v těchto dnech udeřily pořádné mrazy, je potřeba sáhnout po pořádné zimní čepici. V Muzeu rekordů a kuriozit v Pelhřimově mají ovšem v tomto ohledu možnost sáhnout i po čepicích vskutku raritních.

Číst dál...

Která z dívek se stane Českou Miss 2012?

ceska miss_citypark_ikonaLetošní ročník jediné národní soutěže krásy Česká Miss 2012 a jeho castingová kola nemohl opomenout nikdo, kdo se zajímá o ženský půvab. Organizační štáb navštívil v průběhu čtrnácti dní čtrnáct krajských měst a při hledání královny krásy najel 17.208 kilometrů ve flotile čtyř automobilů Renault, což se dá přirovnat k cestě z Prahy do Sydney. Na casting České Miss se přihlásilo více než 1300 dívek. Odvahu přijít na castingové kolo a předstoupit před porotu i více než čtyřicet tisíc přihlížejících diváků nakonec sebrala polovina přihlášených dívek. Celkem se tak představilo 620 dívek.

Číst dál...

Eva Hudečková si bude číst před spaním pohádky

kniha maminka_strom_ikonaNoční stolek bývalé herečky a úspěšné spisovatelky Evy Hudečkové je plný. Leží tam Márquez, Irving i Dostojevskij. „Pro mě se velká literatura vyznačuje tím, že mi dovolí číst mezi řádky. Nikdy mi autoři nic nepodávají takzvaně po lopatě. Mám ráda, když mi spisovatel jen trochu napoví, jak mám přemýšlet a proč tak mám přemýšlet,“ říká Eva Hudečková, které nově do hromádky knih v ložnici přibyla pohádková knížka novinářky Míši Veteškové a ilustrátorky Lucie Seifertové nazvaná Jak maminka vylezla na strom.

Číst dál...

REKLAMA