Philemon Kimeli Limo, tak zní jméno letošního vítěze a nového držitele traťového rekordu Pražského půlmaratonu. Tomu se jako prvnímu v historii tohoto závodu podařilo trať zaběhnout pod hodinu, přesně za padesát devět minut a dvacet devět vteřin. Za prvním Keňanem doběhl Etiopan Azmeraw Bekele, třetí místo pak vybojoval opět Keňan Titus Kwemoiov Masaiov. PODÍVEJTE SE NA ATMOSFÉRU LETOŠNÍHO ROČNÍKU PRAŽSKÉHO PŮLMARATONU!

I v ženském závodě padl v letošním roce traťový rekord a na svědomí  ho má Lydia Cheromeiová z Keni. Ta za sebou nechala druhou Etiopanku Belainesch Zemedkunovou, ale i vítězku posledních dovu ročníků Pražského půlmaratonu Rose Jerotichovou Kosgeiovou.

I čeští běžci ale nezůstávali pozadu. Mužské nejlepší umístění získal Robert Krupička, který s časem 1:08:27 doběhl jako čtrnáctý. Mezi ženami se pak na skvělé deváté místo vybojovala Petra Kamínková, která trať zaběhla za 1 hodinu a 17 minut.